Web Analytics
Prve dame Kine i Južne Koreje razgovarale u Pekingu - BetaRS

Prve dame Kine i Južne Koreje razgovarale u Pekingu

Politika | Izvor: Beta | 07.01.2026 | access_time 09:40
Prve dame Kine i Južne Koreje razgovarale u Pekingu
Supruga kineskog predsednika Si Đinpinga Peng Lijuen razgovarala je u Pekingu sa Kim He Kjungom, suprugom predsednika Južne Koreje, Li Dže Mjunga.

Peng je na početku izrazila dobrodošlicu Kim, koja prati predsednika Li Dže Mjunga u njegovoj prvoj državnoj poseti Kini na početku Nove godine.

Izjavila je da suština bilateralnih odnosa leži u bliskosti naroda i izrazila nadu da će narodi dve zemlje održavati česte kontakte i produbljivati međusobno razumevanje, prenosi Kineska medijska grupa (CMG).

Prva dama Kine pohvalila je posvećenost Kim He Kjung društveno korisnom radu, kao i njene napore u zaštiti prava žena i dece, izrazivši očekivanja da će dve strane razmeniti korisna iskustva u ovim oblastima, navodi CMG.

Kim He Kjung je zahvalila Peng Lijuen na toplom prijemu i poručila da je spremna da aktivno podstiče jačanje razmene između naroda Južne Koreje i Kine.

Teme

Novo

Društvo

Šta drugi čitaju

Ekonomija

Fudbal

Zelena Srbija

IT