Vremenska prognoza za četvrtak, 8. januar: Sutra ledeni dan i prestanak padavina
Duvaće slab i umeren, sredinom dana i jak severozapadni, na istoku povremeno sa olujnim udarima vetar.
Najniža temperatura biće od minus osam do minus dva, lokalno i do minus 10, a najviša dnevna od minus četiri stepena do nule.
U Beogradu će takođe biti ledeni dan, pre podne slabljenje i postepeni prestanak snega, posle podne i razvedravanje.
Najniža temperatura biće oko minus četiri, a najviša dnevna oko minus dva stepena.
U petak ujutru očekuje se umeren i jak mraz, od minus 14 do minus sedam stepeni. Tokom dana toplije, posle podne uz postepeno naoblačenje sa kišom i susnežicom sa zapada, koja će se u Vojvodini ponegde lediti pri tlu.
Od subote ponovo hladnije, mestimično sa snegom, a u nedelju i početkom sledeće sedmice i sa uslovima za pojavu ledenih dana.
Biometeorološka prognoza za četvrtak, 8. januar 2026. godine:
Nepovolјna biometeorološka situacija za većinu hronično obolelih, pa im se savetuje oprez, pogotovo astmatičarima i srčanim bolesnicima. Meteoropatske reakcije su očekivane u vidu reumatskih bolova, glavobonje i razdražlјivosti.