Gradski odbor Narodnog pokreta Srbije (NPS) u Kraljevu je danas saopštio da "najoštrije osuđuje" izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića kojom je odgovornost za gubitak radnih mesta i odlazak kompanija iz tog grada pokušao da prebaci na radnike.
"Posebno osuđujemo ponižavajuću izjavu Vučića da će izgradnja auto-puta omogućiti Kraljevčanima da brže odlaze u druge gradove da rade, jer zadatak vlasti nije da ljude šalje iz Kraljeva, već da stvori uslove da u svom gradu mogu dostojanstveno da žive i rade", naveo je NPS.
NPS je istakao da su Kraljevu potrebna sigurna radna mesta, podsticajan privredni ambijent i odgovorna politika, a ne prebacivanje krivice na radnike.
NPS je naveo da je "više od 1.000 radnika u Kraljevu od početka godine ostalo je bez posla ili bez redovnih primanja, a uzrok tome nisu radnici i navodne zloupotrebe bolovanja, već pogrešna ekonomska politika koja je omogućila kompanijama da uzmu ogromne državne subvencije, da bi nakon toga ostavili ljude bez sigurnosti i zaštite".
U više navrata NPS je, kako je navedeno, upozoravao javnost na težak položaj radnika i zahtevao od lokalnih vlasti da hitno reaguju i razgovaraju s vlasnicima kompanija kako bi se sačuvala radna mesta.
Za razliku od predstavnika Srpske napredne stranke koji su, kako je ocenio NPS, "zloupotrebili poverenje građana radi stranačkog zapošljavanja u javnim preduzećima, radnici Kraljeva poštenim radom zarađuju svoj dohodak i neprimereno je da se njihov rad omalovažava".
NPS: Radnici ispaštaju zbog loših odluka, vlast krivicu prebacuje na njih
Politika
| 08.05.2026
|
access_time
16:00
Foto: Predsedništvo Srbije/Dimitrije Goll
Teme
Politika
Dnevni evropski servis
Novo
Društvo
Naslovne strane za utorak, 16. jun 2026. godine
pre 37 minuta
Šta drugi čitaju
Ekonomija
Izabran partner za tehnicko odrzavanje Ekspo sela
pre 32 minuta