Fudbaleri Norveške pobedili Irak na Svetskom prvenstvu
Strelci za Norvešku bili su Erling Halan u 29. i 43, Leo Ostigard u 76. i Kristijan Torstved u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena.
Gol za Irak postigao je Ajmen Husein u 39. minutu.
Ranije večeras, u istoj grupi, Francuska je pobedila Senegal 3:1.
U narednom kolu, Norveška će igrati protiv Senegala, a Irak protiv Francuske.
Na početku meča Norveška je imala veći posed lopte, ali bez ozbiljnije šanse za pogodak. U 24. minutu Norveška je preko Serlota uputila prvi udarac u okvir gola. Centrirao je Rierson sa leve strane, Serlot je šutirao glavom, ali pravo u golmana Iraka Hasana.
Norveška je povela u 29. minutu. Oštro sa leve strane je centrirao Volfe, a Haland je u padu sa oko tri metra prosledio loptu u mrežu.
U 37. minutu udarac sa oko 20 iskosa je oprobao Martin Edegard, ali je lopta otišla pored gola.
Irak je izjednačio u 39. minutu. Alamari je centrirao sa leve strane, a najviši u skoku je bio Husein i glavom zatresao mrežu Norveške.
Tri minuta kasnije Norveška je ponovo stigla do prednosti. Zaid je poslao loptu ga svom golmanu, ali je Haland bio brži i lako postigao svoj drugi gol na meču.
U petom minutu nadoknade poluvremena Irak je imao novu priliku za izjednačenje. Al Hamadi je izašao sam ispred golmana ali nije uspeo da zatrese mrežu. U nastavku akcije Hašem je šutirao iz voleja sa oko 20 metara, ali za malo preko gola.
U 53. minutu ponovo je glavom pokušao Husein, ali ovoga puta lopta je završila pored gola.
Norveška je do dva gola prednosti stigla u 76. minutu. Edegard je izveo korner sa desne strane, a najviši u skoku je bio Ostigard i glavom savladao golmana Iraka.
U 83. minutu Haland je mogao do trećeg gola na meču. Šutirao je iskosa po zemlji, ali je njegov udarac odbranio Hasan.
Konačan rezultat postavio je Torstved u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena, udarcem glavom posle gužve u šesnaestercu.