Web Analytics
Odbojkašice Srbije izgubile od Japana u Ligi nacija - BetaRS

Odbojkašice Srbije izgubile od Japana u Ligi nacija

Odbojka | Izvor: Beta | 17.06.2026 | access_time 16:55
Odbojkašice Srbije izgubile od Japana u Ligi nacija
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je danas u Pasig sitiju na Filipinima od Japana 2:3 (25:20, 24:26, 25:18, 30:32, 7:15), u prvoj utakmici druge sedmice u Ligi nacija.

U ekipi Srbije najefikasnije su bile Aleksandra Uzelac sa 20 poena i Nina Čajić sa 18. Hena Kurtagić dodala je 15 poena, Anja Zubić 14, a Maja Aleksić 13 poena.

Japan su predvodile Maju Iškava sa 24 poena i Jukiko Vada sa 20 poena.

Srpska ekipa nije iskoristila pet meč lopti, od kojih je napravila tri servis greške.

Posle pet utakmica Srbija ima pobedu i četiri poraza. Japan ima svih pet pobeda.

U drugom kolu Srbija će u četvrtak od 14 časova igrati protiv Italije.

Ekipa Zorana Terzića će zatim igrati protiv Dominikanske Republike, u petak od 10 časova i selekcije SAD u nedelju od 6 časova.

Teme