SAD napale Revolucionarnu gardu u Iranu, osmi dan vazdušnih udara
Svet
| 19.07.2026
|
access_time
10:35
Foto: Amirhosein Khorgooi/Iranian Students' News Agency via AP
Vojska SAD je danas osmi dan gađala ciljeve u Iranu.
Na meti napada bili su mostovi, elektroenergetska postrojenja i drugi ciljevi u Iranu, a Teheran je uzvratio napadima na elektrane i postrojenja za desalinizaciju u Kuvajtu.
Kuvajt je jutros ponovo aktivirao protivvazdušnu odbranu, nakon što je njegova vojska upozorila na dolazeće iranske dronove i rakete.
Centralna komanda američke vojske je saopštila da je pogodila "iranske vojne objekte za obalski nadzor i protivvazdušnu odbranu, pomorske kapacitete i mesta za skladištenje raketa i dronova".
Saopšteno je i da je prvi put posebno ciljana Nacionalna garda, ključna baza moći koja kontroliše arsenal iranskih balističkih raketa.
Iran nije saopštio podatke o gubicima.
Vojska SAD saopštila je juče da su dva američka vojnika poginula, a da je jedan nestao nakon iranskih napada na bazu u Jordanu.
Teme
Ekonomija
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Pročitajte vise
Ostalo
Vingegor slomio ključnu kost i biće podvrgnut operaciji
pre 26 minuta