Web Analytics
Grupa sudija i tužilaca Odbrana struke osudila napad na sudiju Kseniju Maric - BetaRS

Grupa sudija i tužilaca Odbrana struke osudila napad na sudiju Kseniju Maric

Društvo | 27.07.2026 | access_time 12:45
Grupa sudija i tužilaca Odbrana struke osudila napad na sudiju Kseniju Maric
Foto: Pixabay
Grupa sudija i tužilaca u inicijativi "Odbrana struke" je danas osudila, kako je navela, sve češće napadanje sudija u medijima i komentarisanje odluka koje su u skladu sa zakonom, ali nisu po volji određenim političkim činiocima.

Navodeći kao najnoviji primer sudije Ksenije Marić, grupa je u saopštenju ukazala da je "komentarisanje i objavljivanje privatnih fotografija sudije Ksenije Marić u medijima, uz 'naglašavanje' pojedinih medija da se radi o 'blokaderskoj sudiji koja je odbila da naredi pretres', osim što je nezakonito, izuzetno je opasno i uznemirujuće po imenovanu sudiju, a sa isključivom namerom da se pred građanstvom diskredituju sve sudije koje postupaju zakonito", navodi se .

Pozvali su Visoki savet sudstva i Visoki savet tužilaštva da "konačno počnu da primenjuju svoja zakonom propisana ovlašćenja i obaveze" i preduzmu mere za zaštitu sudije Ksenije Marić od takvih napada, kao i svih ostalih sudija i tužilaca koji su tome izložene, te da pokrenu odgovarajuće postupke protiv lica i medija koji na taj način zloupotrebljavaju medije.

"Visoki savet sudstva i Visoki savet tužilaštva ćutanjem, posredno podržavaju narušavanje pravnog sistema države i vladavine prava", ocenila je neformalna inicijativa "Odbrana struke", komentarišući to što su u pojedinim medijima objavljene i fotografije sudije Marić s godišnjeg odmora. 

Teme

Novo

Dnevni evropski servis

Šta drugi čitaju

Scena

Dogodilo se

Zabava