Obama uputio saučešće Erdoganu
Svet
| 04.01.2017
|
access_time
09:20
Obama i Erdogan složili su se u telefonskom razgovoru da njihove zemlje moraju da ostanu ujedinjene u borbi protiv terorizma.
Obama je takodje pozdravio napore Turske u sprovodjenju primirja u Siriji, kao i uspostavljanju političkih pregovora sirijske vlade i opozicije, saopšteno je iz Bele kuće.
Kako navodi agencija AP, američki predsednik je izrazio žaljenje i zbog terorističkog napada na turske vojnike 17. decembra u gradu Kajseriju. Pripadnici zabranjene Radničke partije Kurdistana (PKK) preuzeli su odgovornost za bombaški napad na autobus u kojem je poginulo 13 turskih vojnika.
U terorističkom napadu u noćnom klubu "Reina" u Istanbulu tokom proslave Nove godine poginulo je 39, a povredjeno je 70 ljudi. Islamska države je preuzela odgovornost za napad.
Teme
Ekonomija
Šta drugi čitaju
Fudbal
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili Novi Pazar
pre 16 sati