Stefanović: Verujem da bi Vučić išao u Banjaluku da nije u Indiji
Politika
| 10.01.2017
|
access_time
09:05
"Premijer je poslao čestitku, verujem da bi i on bio tamo, ali je u poseti Indiji. On je otišao tamo da pregovara da li će nam doneti neku fabriku. Srbija snažno podržava Republiku Srpsku, to ne samo da je naša obaveza po Dejtonskom sporazumu, to je nešto što želimo, što osećamo. Posle 25 godina narod tamo ima pravo da obeležava svoje praznike, da se raduje", rekao je Stefanović danas za televiziju Pink.
On je dodao da je vlada zabrinuta jer se stvara "veštačka tenzija" i "pokušava se da se naudi Republici Srpskoj".
"Narod želi Republiku Srpsku, želi da živi u njoj, ne želi mržnju bilo kome", rekao je Stefanović i dodao da svi koji su se juče na proslavi u Banjaluci obraćali govorili samo da niko ne mrzi drugoga, već da Republika Srpska treba da opstane.
Stefanović je rekao i da je Vlada Srbije povukla uredbu o angažovanju pomoćne policije da bi gradjani Srbije videli da "nije bilo nikakve opasnosti po njih".
On je dodao da bi za pomoćni policajci mogli da budu penzionisani policajci i da o "nije mogao biti bilo ko s ulice", kao i da bi za pomoćne policajce bio objavljen konkurs.
"Od 2005. postoji zakon i nije angažovan nijedan jedini pomoćni policajac", rekao je Stefanović.
Teme
Politika
Dnevni evropski servis
Novo
Društvo
Šta drugi čitaju
Ekonomija
Devizni kurs: Evro sutra 117,37 dinara
pre 11 sati