'Primirje se poštuje uz neke izuzetke'
Svet
| 12.01.2017
|
access_time
15:50
Mistura je novinarima rekao da je zabrinut da bi borbe severozapadno od Damaska, zbog kojeg je prekinuto snabdevanje glavnog grada čistom vodom, mogle da eskaliraju i ugroze pregovore vlade i opozicije planirane ovog meseca u Astani.
UN su saopštile da 5,5 miliona stanovnika Damaska imaju nestašice vode od 22. decembra.
Mistura je rekao da se pet sela u području Vadi Barada dogovorilo s vladom, ali da dogovor nije postignut sa dva sela, od kojih jedno ima kontrolu nad izvorom vode.
"Postoji suštinska, neposredna opasnost, da to može prerasti u vojnu eskalaciju, dalje ugrožavajući snabdevanje vodom", rekao je izaslanik UN.
Mistura je dodao da bi prekid vatre, koji je stupio na snagu 30. decembra, trebalo da omogući veći pristup humanitaraca opkoljenim područjima, ali da to, "nažalost nije slučaj".
Sirijska grupa Beli šlemovi saopštila je ranije danas da je u vazdušnim napadima zapadno od Alepa poginulo šestoro civila, medju kojima troje dece. Nije poznato ko je izvršio napad.
U sredu je takodje bilo vazdušnih napada na dva položaja pobunjeničkih snaga blizu Damaska.
Teme
Svet
Dnevni evropski servis
Ekonomija
Devizni kurs: Evro sutra 117,37 dinara
pre 2 sata
Šta drugi čitaju
Fudbal
Real pobedio Espanjol golom Espija u 90. minutu
pre 10 sati