Kukalova osvojila zlato u sprintu
Zimski
| 10.02.2017
|
access_time
17:05
Kukalova je bila precizna u oba stava, pogodila je svih 10 meta i trku završila za 19 minuta i 12,6 sekundi. Ona je tim rezultatom Češkoj donela prvo zlato u biatlonu u pojedniačnoj konkurenciji na prvenstvima sveta.
Nemica Laura Dahlmejer osvojila je srebrnu medalju, takdje je bila precizna svih 10 puta, ali je na kraju za pobedinicom zaostajala četiri sekunde, dok je Francuskinja Ane Ševalije osvojila bronzanu meadlju sa 25,1 sekundom zaostatka i takodje svih 10 pogodjenih meta.
Kukalovoj, aktuelnoj šampionki Svetskog kupa, ovo je šesta medalja na velikim takmičenjima, uključujući i dva srebra s Olimpijskih igara 2014. godine iz Sočija.
Nekoliko sati pre početka današnjeg sprinta, Medjunarodna biatlon federacija (IBU) suspendovala je Ruskinju Ekaterinu Glazrinu zbog sumnje na doping.
Teme
Novo
Pročitajte vise
Fudbal
Morinjo: Vinisijus mora bolje kontroliše svoje emocije
pre 20 minuta