Skok cena nafte posle američkog napada na Siriju
Ekonomija
| 07.04.2017
|
access_time
14:00
Nafta Brent, koja se koristi u medjunarodnoj trgovini naglo je skočila po početku današnjeg trgovanja da bi u jednom trentuku bila iznad 56 dolara, ali je posle njena cena pala.
Sirija sama po sebi nije veliki proizvodjač nafte, ali bi dalja eskalacija sukoba u toj zemlji mogla da poremeti čitav Bliski istok koji je ukupno najveći izvor svetske nafte.
Cena američke lake nafte, prema podacima Blumberga, porasla je za 0,9 odsto na 52,1 dolara po barelu, dok je nafta Brent poskupela za 0,6 odsto na 55,2 dolara po barelu.
Trgovanje na svetskim berzama danas prolazi bez dramatičnih pomeranja.
Nemački Daks je u minusu 0,4 odsto, francuski KAK-40 0,1 odsto, dok je britanski FTSE 100 u plusu 0,2 odsto.
Japanski Nikei 225 je porastao 0,4 odsto, šangajski kompozitni indeks 0,2 odsto, dok su južnokorejski Kospi i hongkoški Hang Seng jedva pali. Australijski S&P ASX 200 je u plusu 0,1 odsto.
Predsednik SAD Donad Tramp naredio je sinoć raketni napad protiv snaga sirijske vlade koju je optužio da je "izvela užasan napad hemijskim oružjem protiv nevinih civila" u selu Kan Šejkun.
Teme
Novo
Društvo
Šta drugi čitaju
Pročitajte vise
pre 19 sati
Devizni kurs: Evro sutra 117,38 dinara
pre 20 sati
Borba bez milosti paradajzom u Španiji
pre 1 dan
Devizni kurs: Evro sutra 117,38 dinara