Pojačan intenzitet saobraćaja na putevima u Srbiji
Društvo
| 17.04.2017
|
access_time
18:55
Najopterećeniji su prilazi Beogradu. Pored Ibarske magistrale, veći broj vozila i povremeno usporena vožnja vozače očekuju i na smederevskom, pančevačkom, novosadskom, obrenovačkom i avalskom putu.
Na naplatnim rampama zadržavanja traju od od pet do 15 minuta, sem kod naplatne stanice "Preljina" gde su zadržavanja duža.
Zbog većeg broja vozila saobraćaj je usporen i na delu magistrale koja prolazi pored Užica, u smeru ka Čačku zbog započetih radova na Ložioničkom mostu, gde je takodje potrebno više strpljenja za volanom.
Prema poslednjim informacijama Uprave granične policije, na graničnim prelazima na putničkim terminalima sa Madjarskom na izlazu iz Srbije na prelazu "Horgoš" čeka se 120 minuta, a na "Horgošu II" oko 60 minuta. Na prelazu "Bački Vinogradi" čeka se oko sat, a isto toliko i na "Djali".
Sa Hrvatskom zadržavanja ima samo na teretnim terminalima. Na graničnom prelazu "Batrovci" čeka se 240 minuta, a na prelazu "Šid" oko 180 minuta.
Sa Bosnom i Hercegovinom zadržavanja ima samo na prelazu "Sremska Rača" od 30 do 40 minuta, dok se na prelazima sa Crnom Gorom čeka jedino na "Špiljanima" gde su zadržavanja u oba smera od 50 do 60 minuta.
Ministarstvo unutrašnjih poslova i Uprava saobraćajne policije u narednih sedam dana sprovode akciju pojačane kontrole brzine vozila, kao i korišćenja pojaseva za vezivanje, kako vozača tako i putnika.
Kako je najavljeno u sredu, 19. aprila, biće sprovedena i akcija "Speed Marathon", tokom koje će se brzina meriti 24 časa neprekidno ručnim radarima, video nadzorom i uredjajima za merenje brzine u vozilima bez obeležja policije - presretačima.
Teme
Društvo
Novo
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Scena
Umrla japanska umetnica Jajoi Kusama
pre 6 sati
Dogodilo se
Na današnji dan 27. avgust
pre 10 sati
Zabava
Pariz dobio svoj prvi butik posvećen - puteru
pre 23 sata