Lider DSK: Naša koalicija bez korupcije i kriminala
Kosovo
| 31.05.2017
|
access_time
15:10
Govoreći na otvaranju predizborne kampanje u Podujevu Mustafa je rekao da gradjani Lapa nikada nisu napustili put koji je trasirao nekadašnji predsednik Kosova Ibrahim Rugova.
"Vi najbolje znate kako se obezbedjuje i čuva pobeda. Mi smo tu sa ANK i Alternativom da obezbedimo demokratsku vladavinu bez korupcije i kriminala. Samo ova koalicija ima znanje i kapacitete za razvoj zemlje" rekao je Mustafa.
On je pohvalio kandidata za premijera Avdulaha Hotija i rekao da je on najbolje rešenje za Kosovo.
Hoti je rekao da je uveren da će koalicija DSK, ANK i Alternativa sigurno pobediti na izborima 11. juna i od gradjana Podujeva zatražio da "masovno izadju na izbore i da se ne zavaravaju praznim obećanjima suparničke koalicije koju čine Demokratska partija Kosova (DPK), Alijansa za budućnost Kosova (ABK) i Incijativa za Kosovo (IK)".
Lider Alijanse novo Kosovo Bedžet Pacoli obećao je da će koalicija u kojoj je njegova stranka "znanjem, radom, iskrenošču i ljubavlju promeniti Kosovo".
"Dok koalicija noći i straha (DPK, ABK i IK) želi maglu i tamu. Kosovo će takvoj koaliciji reći ne", kazao je Pacoli, obećavajući da će njihova koalicija obezbediti da svaka kuća ima po jednog zaposlenog i da će svako ko se obrazuje imati garantovan posao.
Predizbornu kampanju danas u Prištini počinje i koalicija DPK, ABK i IK, dok će Samoopredeljenje kampanju početi u Gnjilanu.
Srpska liste će predizbornu kampanju početi večeras u Leposaviću.
Predizborna kampanja traje do 9. juna, 10. jun je dan predizborne tišine, a izbori su 11. juna.
Teme
Politika
Novo
Ekonomija
Devizni kurs: Evro sutra 117,37 dinara
pre 2 sata