Vučić: O nestalima ne sme jednostrano
Politika
| 24.06.2017
|
access_time
16:10
Kao primer toga, Vučić je naveo problem nestalih osoba na području Hrvatske i rekao da "jednostrano sagledavanje" tog problema ne može doneti rešenje. On je dodao da nestale osobe nisu ni samo Hrvati ni samo Srbi, i da svaka porodica mora znati gde su njeni članovi koji su nestali.
"Kada govorite o nestalim osobama, nemojte da govorite samo o Hrvatima kao o nestalim osobama jer tako svoje mnjenje pripremate na to i govorite im da je problem u Srbima koji to neće da urade, a nije problem samo u nestalim Srbima kojih je, uzgred, više nego nestalih Hrvata. Problem je i u nestalim Hrvatima i naše je da probamo da rešimo ono što možemo", rekao je Vučić.
Kao ključne tačke u regionu, Vučić je naveo očuvanje mira i stabilnosti, unapredjenje regionalnih odnosa i kako konkretizovati ekonomsku saradnju tako da svi od nje imaju koristi.
Predsednik Srbije, koji se u dva dana, kako je saopšteno, sastao s predstavnicima 21 zemlje i organizacije, rekao je da je najduže razgovore imao s predstavnicima SAD i Rusije.
Prema njegovim rečima, sa zamenikom pomoćnika državnog sekretara SAD Hojtom Brajanom Jiem je razgovarao o brojnim regionalnim i bilateralnim pitanjima, ali da nije bilo reči o ruskom humanitarnom centru u Nišu.
Vučić je rekao da je bio iznenadjen predlogom marokanske aviokompanije da se otvori linija Beograd-Kazablanka, ali da će to, ako se ostvari, doprineti boljoj ekonomskoj saradnji i većem broju turista iz tog dela Afrike u Srbiji.
Teme
Politika
Dnevni evropski servis
Novo
Društvo
Šta drugi čitaju
Ekonomija
Devizni kurs: Evro u ponedeljak 117,37 dinara
pre 14 sati
Fudbal
Zelena Srbija
Beoeko: Veoma zagađen vazduh u Beogradu
pre 15 sati