U Bogatiću škole postale gradilišta
Ekonomija
| Izvor: Beta-OMS
| 05.07.2017
|
access_time
12:45
"Očekujemo da u ovoj i narednoj godini u obrazovanju dostignemo investicije od 150 miliona dinara. U planu je kompletno renoviranje još dve osnovne škole, kao i izgradnja predškolske ustanove u Belotiću. Uz ove investicije, koje doprinose unapređenju uslova školovanja, iz budžeta se izdvajaju sredstva za prevoz učenika, nagrade i stipendije, čime lokalna samouprava potvrđuje odgovorno ponašanje prema obrazovanju", istakao je Nenad Beserovac, predsednik Opštine Bogatić.
Kada se u septembru vrate u školske klupe, učenici Osnovne škole "Mika Mitrović" u Bogatiću teško da će prepoznatu svoju "staru" školu, jer se tokom letnjeg rasputa ona kompletno renovira. Prošle godine je sredstvima lokalnog budžeta rekonstruisan krov, a u naredna dva meseca, sredstvima Kancelarije za upravljanje javnim ulaganjima obaviće se rekontrukcija i uredjenje enterijera, elektroinstalacija, učionice će dobiti internet, a izolacijom fasade unaprediće se energetska efikasnost. Radovi koštaju trideset milion dinara, a izvodi ih "Neimar" iz Beograda, dok su kao podizvodjači angažovane kompanije iz Bogatića.
U Osnovnoj školi "Laza K. Lazarević" u Klenju, takođe sredstvima iz republičkog budžeta, dovršava se ranije započeta zamena drvene stolarije, što će smanjiti izdatke za zagrevanje. Vrednost ovih radova je četiri miliona dinara.
U Mačvanskoj srednjoj školi dogradjuje se 250 kvadratnih metara korisnog prostora, namenjenog za učionice, kancelarije i zubnu ordinaciju. Oko petnaest miliona dinara škola je dobila na konkursu Evropske investicione banke pre pet godina. U ovoj školi uskoro bi trebalo da se završi i izgradnja fiskulturne sale, pa će poslednja generacija srednjoškolaca biti prva posle četrdeset godina koja će nastavu fizičke kulture izvoditi u savremenom sportskom objektu.
Ovaj tekst nije proizvod Agencije Beta i ona ne odgovara za navode u njemu.
(Kraj OMS poruke)