Osnivač Severne lige osudjen zbog pronevere
Svet
| 10.07.2017
|
access_time
18:00
Sudski proces u Milanu je nazvan "Porodica", po dosijeu koji je čuvao nekadašnji blagajnik Bosijeve partije Frančesko Belsito, osudjen na dve i po godine zatvora. Bosijev sin Renci je osudjen na godinu i po dana iza rešetaka.
Umberto Bosi je optužen da je kao pravni zastupnik Severne lige koristio za lične ciljeve sredstva koja je njegova partija dobijala iz budžeta.
Prema istrazi, Belsito je proneverio više od pola miliona evra izmedju 2009. i 2011, Umberto Bosi preko 200.000 a Renco Bosi više od 140.000. Hiljade evra tog novca su otišle na plaćanje saobraćajnih kazni, a za 77.000 je kupljena diploma u Albaniji.
Taj skandal je u aprilu 2012. naterao Bosija da se povuče sa čela partije i prepusti je Mateu Salviniju koji je do tada secesionističku Severnu ligu pretvorio u antievropsku i antiimigrantsku partiju po modelu francuskog Nacionalnog fronta.
Renco Bosi je rekao da mu Liga nije plaćala ni kazne ni diplomu, a Belsito je presudu ocenio kao "nepravednu".
Očekuje se da će se svi osudjeni žaliti na presudu.
Teme
Svet
Dnevni evropski servis
Ekonomija
Devizni kurs: Evro sutra 117,37 dinara
pre 2 sata
Šta drugi čitaju
Fudbal
Real pobedio Espanjol golom Espija u 90. minutu
pre 10 sati