Stefanović: Nova policijska vozila za efikasniji rad
Društvo
| Izvor: Beta
| 16.09.2017
|
access_time
14:05
Stefanović je na svečanosti povodom upućivanja vozila u Policijske uprave u Srbiji rekao da su vozila opšte namene i za saobraćajnu policiju, a da će biti u upotrebi već krajem dana pošto stignu u Policijske uprave.
Stefanović i dodao da se ulaganjem u bolje uslove rada policajaca prvenstveno ulaže u veću bezbednost gradjana.
On je kazao da se do kraja godine očekuje još vozila za policijske stanice i da će samo u ovoj godini vozni park MUP-a biti bogatiji za 1.000 vozila - "marice", patrolni motocikli, vatrogasna i terenska vozila.
Stefanović je dodao da je formirana Komisija za rashodovanje 700 do 1.000 dotrajalih vozila.
Stefanović je najavio i da će sve policijske stanice biti opremljene novim računarima, a da će nove uniforme dobiti i policajci i sve profesionalne jedinice - Žandarmerija, SAJ, Interventne i Granična policija, nova zaštitna oprema za pripadnike Sektora za vanredne sitaucije.
"U 2019. godini nam stižu tri nova helikoptera za MUP", rekao je ministar i ponovio da će plate policajcima od januara biti veće.
Teme
Društvo
Novo
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Scena
Dogodilo se
Na današnji dan 25. avgust
pre 12 sati