Web Analytics
Šinzo Abe: Prioritet japanske diplomatije biće Severna Koreja - BetaRS

Šinzo Abe: Prioritet japanske diplomatije biće Severna Koreja

Svet | 23.10.2017 | access_time 10:00
Šinzo Abe: Prioritet japanske diplomatije biće Severna Koreja
Japanski premijer Šinzo Abe, čija je koalicija pobedila na prevremenim parlamentarnim izborima, izjavio je danas da će prioritet njegove diplomatije biti suočavanje s pretnjom iz Severne Koreje.

Abe je na rekao da će ostati posvećen zaštiti mira i prosperiteta naroda i dodao će diplomatija biti usredsredjena na suočavanje s vojnom pretnjom iz Severne Koreje navodeći i kidnapovane Japance pre nekoliko godina za koje se veruje da su u Severnoj Koreji, javila je agencija AP.

"Nastaviću odlučnu i snažnu diplomatiju kako bismo se suočili sa izazovima iz Severne Koreje i nastavili pritisak da ta zemlja promeni svoju politiku", rekao je Abe na konferenciji za novinare.

Abe je obećao primenu mera do kraja godine na nacionalnom nivou, medju kojima su ulaganja u obrazovanje, poboljšanje produktivnosti i reforma penzionog sistema.

Vladajuća koalicija  osvojila je na parlamentarnim izborima dvotrećinsku većinu. Koalicija Abeove Liberalno demokratske partije i stranke Komeito osvojila je najmanje 310 od 465 mesta u donjem domu parlamenta.




Teme

Ekonomija

Šta drugi čitaju

Fudbal

Hronika