Kabinet: Predsednica Hrvatske zasad uopšte ne razmatra posetu Beogradu
Region
| 03.07.2018
|
access_time
16:45
U kabinetu su nazvali "spinom" pisanje pojedinih beogradskih medija da bi Grabar-Kitarović mogla uzvratno da poseti Srbiju već ove jeseni i da su u toku dogovori kabineta dvoje predsednika o datumu.
"Zasad uopšte nije u planu službena poseta Srbiji", rekli su danas Beti u kabinetu predsednice.
Poslednji zvanični susret predsednika dve zemlje bio je sredinom februara kada je predsednik Srbije Aleksandar Vučić bio u Hrvatskoj.
Vučić se krajem juna u Beogradu sastao sa specijalnim izaslanikom predsednice Hrvatske za pitanja nestalih Ivicom Vrkićem koji je, kako je saopšteno, izneo nove konkretne inicijative, koje bi pomogle rešavanje pitanja nestalih.
Vučić je tada najavio imenovanje svog specijalnog izaslanika, koji bi saradjivao sa državnom Komisijom za rešavanje pitanja nestalih i pozvao hravtsku rpedsednicu da u najskorije vreme poseti Srbiju.
Teme
Region
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Dogodilo se
Na današnji dan 8. avgust
pre 20 sati