Poverenica: Ministar Popović diskriminisao LGBT populaciju
Društvo
| 24.08.2018
|
access_time
13:15
Ministar Popović je na svom Tviter nalogu, povodom vesti "Roko ima dve mame, Ana dvojicu tata: Prva gej slikovnica osvaja region, u planu na srpskom", napisao da "U trenutku kada se kao država borimo na sve načine da podržimo radjanje, iz Hrvatske nam uvoze gej slikovnice! To pod hitno treba zaustaviti! Moramo da stanemo na put onima koji žele da nas ubede da je u redu da ROKO IMA DVE MAME, A ANA DVOJICU TATA".
Kako je navedeno u saopštenju, poverenica je dala preporuku da ministar objavi pisano izvinjenje pripadnicima LGBT populacije u roku od 15 dana od dana prijema ovog mišljenja s preporukom, te da se ubuduće suzdrži od davanja izjava, širenja ideja i stavova kojima se omalovažavaju pripadnici LGBT populacije i podržavaju predrasude prema marginalizovanim društvenim grupama.
Gej lezbejski info centar pozdravio je mišljenje i preporuke Poverenice i zahteva oštrije kazne za one koji se oglušuju o njena mišljenja i preporuke.
Gej lezbejski info centar pritužbu poverenici protiv Popovića uputio je početkom maja.
Teme
Društvo
Novo
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Scena
Dogodilo se
Na današnji dan 27. avgust
pre 16 sati