Web Analytics
Oficir za integritet FSS: Antić da dostavi dokaze - BetaRS

Oficir za integritet FSS: Antić da dostavi dokaze

Fudbal | 29.05.2019 | access_time 18:15
Oficir za integritet FSS: Antić da dostavi dokaze
Oficir za integritet Fudbalskog saveza Srbije Ivan Petrić pozvao je danas trenera i predsednika Dinama iz Vranja Dragana Antića da FSS-u dostavi sve dokaze koje ima o navodnim nameštenim utakmicama.

Dragan Antić je, nakon eliminacije Dinama iz Super lige Srbije, izneo brojne optužbe na račun porodice Tončev, a takodje je i izjavio da je 20 ili 30 mečeva namešteno.

Na te navode danas je reagovao FSS, odnosno oficir za integritet koji je naveo da ima obavezu da reaguje "zbog skandaloznih i netačnih izjava Dragana Antića, kao i zlonamernih insinuacija kojima se narušava integritet elitnog takmičenja".

"Pogotovo sam iznenadjen jer te optužbe dolaze od strane osobe veoma sumnjivog sportskog morala i kredibiliteta, osobe željne pažnje i medijskog senzacionalizma", navodi se u saopštenju Petrić.

Petrić je istakao da sumnja ne znači da je neka utakmica automatski i nameštena, odnosno da svaka informacija mora proći analizu stručnih službi Fudbalskog saveza zaduženih za integritet takmičenja.

"Zbog svega navedenog, pozivam Dragana Antića, predsednika kluba koji je kažnjen zbog nečasnih radnji u fudbalu, da podnese nadležnim organima FSS sve dokaze koje ima o 'nameštenim utakmicama'", naveo je Petrić.

"Za neprijavljivanje informacija kojima kaže da raspolaže, već podleže merama disciplinskih organa FSS, a podsećam ga da su te mere, odnedavno održane Skupštine FSS, još rigoroznije", zaključuje se u saopštenju Ivana Petrića.

Teme