Živković: Predstavnici EU ocenili da su formalno dobre stvari uradjene
Politika
| 13.12.2019
|
access_time
11:35
Živković je kazao da je na sastanku preispitano šta je uradjeno od tačaka koje su bile tema razgovora.
On je ocenio da je "tačno da je dobar deo obećanog uradjeno" i dodao da su zakoni koji definišu izborni postupak i koji definišu medijske slobode u Srbiju dobri.
"Imaju samo jednu manu: ne sprovode se. To je bila osnovna teza mog razgovora, da kažem da se ne vidi da se bilo šta primenjuje od toga", istakao je on.
On je ocenio da ne može da se govori o odgovornoj Vladi dok postoji "lopov, koga je tako procenio najviši organ Beogradskog univerziteta" na mestu ministru finansija.
Prema njegovim rečima, medijska slika "treba da se promeni sutra".
"Rekao sam ljudima iz Evropskog parlamenta 'Nemojte to da pričate sa ljudima u Skupštini, pričajte sa (predsednikom Srbije Aleksandrom) Vučićem, on inače voli da odlučuje o bilo čemu u ovoj državi'", istakao je lider Nove stranke.
On je kazao da će ta stranka odluku o učešću na izborima doneti u roku od 24 sata po njihovom raspisivanju.
Teme
Politika
Dnevni evropski servis
Novo
Društvo
Dodik: Mladić je ubijen, Helez: Krep'o ratni zločinac
pre 58 minuta
Šta drugi čitaju
Ekonomija
Devizni kurs: Evro sutra 117,37 dinara
pre 13 minuta