Jovanović: Proglasiti ambasadora Australije nepoželjnim zbog progona Djokovića
Politika
| 16.01.2022
|
access_time
11:20
Predsednik Demokratske stranke Srbije (DSS) Miloš Jovanović rekao je danas da Srbija, zbog "političkog progona i šikaniranja" Novaka Djokovića, treba da ambasadora Australije proglasi "personom non grata" i svog povuče na konsultacije.
"Ne samo da je naneta nemerljiva šteta najboljem sportisti sveta, već su poniženi država Srbija i svi njeni gradjani i duboko povredjena nacionalna osećanja Srba", rekao je Jovanović koji je i predsednički kandidat koalicije NADA, u pisanoj izjavi.
Prema njegovim rečima, "ne može se ćutke posmatrati vredjanje i ponižavanje Srbije, njenih organa i gradjana, kakvom je naša država izložena poslednjih dana od strane pre svega australijske Vlade i zato je ovakva reakcija opravdana i neophodna".