Šef ukrajinske vojne obaveštajne službe: Rat će verovatno biti završen do kraja godine (VIDEO)
Svet
| 14.05.2022
|
access_time
10:50
U danas objavljenom intervjuu za Skaj njuz (Sky News), Budanov je rekao da će "prelomna tačka biti u drugoj polovini avgusta" i da će "većina aktivnih borbenih dejstava biti završena do kraja ove godine".
"Obnovićemo ukrajinsku snagu na svim našim teritorijama koje smo izgubili, uključujući Donbas i Krim", rekao je general-major.
U intervjuu je 36-godišnji šef ukrajinske vojne obaveštajne službe, koji je ranije tačno predvideo početak ruske invazije, rekao da je "optimista" u pogledu rata u Ukrajini.
On je dodao da će gubitak Rusije u ratu dovesti do državnog udara protiv ruskog predsednika Vladimira Putina.
Budanov tvrdi i da je predsednik Putin u "veoma lošem psihičkom i fizičkom stanju i da je veoma bolestan".
Teme
Svet
Dnevni evropski servis
Ekonomija
Šta drugi čitaju
Kosarka
Pročitajte vise
pre 22 sata
Devizni kurs: Evro sutra 117,24 dinara
pre 1 dan
Devizni kurs: Evro sutra 117,25 dinara
pre 4 dana
Devizni kurs: Evro sutra 117,25 dinara