Vang: Kina želi da jača saradnju sa članicama Šangajske organizacije za saradnju
Svet
| Izvor: Beta
| 30.06.2022
|
access_time
15:40
Na sastanku ŠOS povodom 20. godišnjice potpisivanja Povelje te organizacije i 15. godišnjice potpisivanja Sporazuma o dugoročnom dobrosusedstvu, prijateljstvu i saradnji, Vang je putem video veze pozvao članice da jačaju solidarnost i koordinaciju, da zajedno rešavaju rizike i izazove, da povećaju obostrano korisnu saradnju i da poboljšaju globalno upravljanje, prenosi Kineska medijska grupa (CMG).
Vang je naveo da su u Povelji ŠOS jasno određeni ciljevi i misije za napredak regionalnog mira i razvoja, kao i važni principi međusobnog poverenja i stalnih konsultacija.
U Sporazumu ŠOS o dugoročnom dobrosusedstvu, prijateljstvu i saradnji, navodi se da sve zemlje članice treba da poštuju put razvoja bez svrstavanja i konfrontacije.
Radi jačanja regionalne saradnje, ŠOS je promovisala "šangajski duh" koji se odlikuje uzajamnim poverenjem, uzajamnom koristi, jednakošću, konsultacijama, poštovanjem različitih civilizacija i traženjem zajedničkog razvoja.
Uz Kinu, članice Šangajske organizacije za saradnju su i Rusija, Indija, Pakistan, Kazahstan, Kirgistan, Tadžikistan i Uzbekistan.
Teme
Svet
Dnevni evropski servis
Ekonomija
Šta drugi čitaju
Kosarka
Pročitajte vise
pre 4 sata
Devizni kurs: Evro sutra 117,24 dinara
pre 1 dan
Devizni kurs: Evro sutra 117,25 dinara
pre 3 dana
Devizni kurs: Evro sutra 117,25 dinara