U Srbiji sutra promenljivo vreme, na jugozapadu obilna kiša
Društvo
| Izvor: Beta
| 17.01.2023
|
access_time
11:45
Najniža temperatura od četiri do 12, a najviša od 12 do 20 stepeni. Vetar umeren i jak, na planinama i u Banatu i sa udarima olujne jačine, posle podne u košavskom području u slabljenju.
U Beogradu će biti promenljivo vreme, toplo i vetrovito. Kiša i lokalni pljuskovi uz mogućnost grmljavine očekuju se kasnije posle podne, uveče i u toku noći. Najniža temperatura oko 11, a najviša oko 18 stepeni.
U četvrtak će biti oblačno s kišom, na planinama sa snegom. Na jugoistoku i istoku Srbije se očekuje od 20 do 50 milimetara kiše za 24 sata. Duvaće severni i severozapadni vetar, a temperatura će biti u padu.
U petak oblačno i hladnije sa kišom i snegom, dok se u subotu kiša očekuje uglavnom na istoku i severoistoku Srbije, a u ostalim krajevima sneg. U nedelju će biti pretežno oblačno i suvo, a kiša i sneg ponovo se očekuju početkom naredne sedmice.
Biometeorološka prognoza za sredu, 18. januar 2023. godine:
Biometeorološka situacija neće pogodovati većini hronično obolelih i osetljivih osoba. Oprez se savetuje cerebrovaskularnim, srčanim i psihičkim bolesnicima. Reumatski i bolovi u mišićima su očekivani kao meteoropatske reakcije.
Teme
Društvo
Novo
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Scena
Dogodilo se
Na današnji dan 30. oktobar
pre 21 sat
Zabava
Ekološka avantura u Sijamenu – Akcija čuvara
pre 2 dana