Web Analytics
Najveći distributer struje u Nemačkoj planira prodaju mreže vladi u Berlinu - BetaRS

Najveći distributer struje u Nemačkoj planira prodaju mreže vladi u Berlinu

Zelena Srbija | Izvor: Beta-AP | 10.02.2023 | access_time 17:30
Najveći distributer struje u Nemačkoj planira prodaju mreže vladi u Berlinu
Holandska državna kompanija Tenet, najveći distributer električne energije u Nemačkoj, saopštila je danas da planira pregovore o prodaji kompletne svoje mreže u Nemačkoj vladi u Berlinu, koja je to pozdravila.

Tenet, jedan od četiri distributera za isporuku električne energije u Nemačkoj, ukazao je na potrebu da se pronađe "strukturno rešenje" za finansiranje poslovanja u Nemačkoj, za koje je prema procenama potrebno oko 15 milijardi evra.

Tenet upravlja električnom mrežom u velikom delu Nemačke, od obale Severnog mora do Bavarske na jugu. Ti dalekovodi su ključni za planove Nemačke da najkasnije do 2045. godine u potpunosti pređe na korišćenje obnovljivih izvora energije.

Deo električne energije proizvedene u vetroparkovima na severu Nemačke trenutno nije moguće distribuirati potrošačima na jugu zbog nedovoljnih kapaciteta za prenos.

Ministarstvo ekonomije Nemačke pozdravilo je planove Teneta, ali nije iznelo detalje mogućeg dogovora, navodeći da traju pregovori sa holandskom vladom.

Teme

Prijavite se na newsletter Zelene Srbije

Zelena Srbija