Web Analytics
Policija: Uhapšen učenik, pucao na učenike i obezbeđenje Osnovne škole Vladislav Ribnikar u Beogradu - BetaRS

Policija: Uhapšen učenik, pucao na učenike i obezbeđenje Osnovne škole Vladislav Ribnikar u Beogradu

Hronika | 03.05.2023 | access_time 09:50
Policija: Uhapšen učenik, pucao na učenike i obezbeđenje Osnovne škole Vladislav Ribnikar u Beogradu
FOTO: MILOS MISKOV

Policija je uhapsila učenika sedmog razreda beogradske Osnovne škole "Vladislav Ribnikar", osumnjičenog da je iz očevog pištolja ispalio više hitaca u pravcu učenika i obezbeđenja ove škole jutros u 8.40 sati.

Zbrinjavanje povređenih je u toku, kao i rad policije na utvrđivanju svih činjenica i okolnosti u vezi sa ovim događajem, saopštio je Ministarstvo unutrašnjih poslova.

Takođe je navedeno da je policija, po dojavi, uputila sve raspoložive patrole i odmah izašla na teren.


Policija trakom ogradila ulaz u školu Vladislav Ribnikar, roditelji odvode decu


Policija je trakom ogradila ulaz u školu "Vladislav Ribnikar" u kojoj je jutros došlo do pucnjave i koliko se vidi propušta roditelje da izvedu svoju decu.


Policija proziva roditelje po odeljenjima u koja idu njihova deca, a neki od roditelja plaču i grle decu, javlja reporter agencije Beta sa lica mesta.


Kraj ulaza parkiran je policijski kombi na kojem piše "forenzika" i kola hitne pomoći.


Ulaz u školsku zgradu ogradjen je trakom na kojoj piše "pažnja, opasnost" tako da zgradi ne može da se priđe bliže od dvadesetak metara.


Pored zgrade je veliki broj policajaca i medijskih ekipa.


U napadu koji se dogodio oko 8.40 na času istorije jedan učenik (14) ubio je iz pištolja čuvara škole i ranio više đaka.


RTS: Životno ugrožena devojčica koja je ranjena u napadu u Osnovnoj školi


Devojčica koja je ranjena jutros u oružanom napadu u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u centru Beogradu nalazi se u životnoj opasnosti, prenela je Radio-televizija Srbije (RTS).

Kako je naveo RTS, ona ima povrede glave i nalazi se na operaciji u bolnici u Tiršovoj ulici.

RTS navodi da je u napadu ranjena i nastavnica te škole.

Troje dece je prebačeno u Tiršovu, od kojih dvoje sa prostrelnim ranama i oni, prema prvim informacijama, nisu u životnoj opasnosti.


Više ekipa Hitne pomoći ispred škole 'Vladislav Ribnikar', policija ne da nikome da priđe

Veliki broj kola Hitne pomoći i policijskih vozila nalazi se na ulazu u beogradsku Osnovnu školu "Vladislav Ribnikar" koja gleda na Ulicu kralja Milutina, odnosno na ulazu suprotnom od glavnog ulaza gde su roditelji dolazili da izvedu decu.

Ulaz iz Ulice kralja Milutina je blokiran u širokom luku i policija nikome ne da da priđe, javlja reporter agencije Beta.

Veliki broj medicinskih ekipa čeka kod ovog ulaza, kao i nekoliko novinarskih ekipa koje pokušavaju da dobiju neku zvaničnu informaciju.



Teme