Pobede Varholma i Bol na 400 metara s preponama na EP - BetaRS

Pobede Varholma i Bol na 400 metara s preponama na EP

Atletika | Izvor: Beta | 11.06.2024 | access_time 21:50
Norveški atletičar Karsten Varholm osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 400 metara s preponama na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Varholm je do svog trećeg uzastopnog evropskog zlata stigao s vremenom 46,98 sekundi.

Ovaj 28-godišnji svetski rekorder, svetski šampion i aktuelni olimpijski šampion je bio u vođstvu od starta do kraja trke i slavio ispred Italijana Alesandra Sibilija (47,50) i Šveđanina Karla Bengtstroma (47,94).

U ženskoj konkurenciji na 400 metara s preponama zlato je odbranila Holanđanka Femke Bol koja je takođe dominirala na stazi i kroz cilj prošla za 52,49 sekundi.

Srebrnu medalju osvojila je Francuskinja Luiz Maraval (54,23), dok je bronza pripala Holanđanki Katelajn Peters (54,37).