Web Analytics
Radnički 1923 pobedio Mornar u prvom meču kvalifikacija za LK - BetaRS

Radnički 1923 pobedio Mornar u prvom meču kvalifikacija za LK

Fudbal | Izvor: Beta | 25.07.2024 | access_time 22:05
Fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923 pobedili su večeras kao domaćini u Leskovcu Mornar iz Bara sa 1:0, u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Strelac pobedonosnog gola bio je Milan Aleksić u 72. minutu.

Prvu priliku Radnički 1923 je imao u 17. minutu, kada je udarac Dadića odbranio golman Mornara Popović, a u nastavku akcije je šutirao Gluščević iz dobre pozicije ali preko gola.

Tokom čitavom prvog poluvremena Kragujevčani su imali inicijativu, imali su veći posed lopte i više udaraca ka golu, ali svoju bolju igru nisu uspeli da krunišu pogotkom.

I u drugom delu, Radnički 1923 je nastavio sa boljom igrom, a najbolje prilike propustili su Bevis i Aleksić. U obe situacije je dobro reagovao Popović.

Svoju bolju igru Radnički 1923 je materijalizovao u 72. minutu, kada je Aleksić, nakon centaršuta Bevisa, glavom zatresao mrežu.

Revanš meč je na programu 31. jula i igra se u Podgorici.