Fudbaleri Zvezde pobedili IMT u Loznici, Vojvodina bolja od Spartaka - BetaRS

Fudbaleri Zvezde pobedili IMT u Loznici, Vojvodina bolja od Spartaka

Fudbal | Izvor: Beta | 06.10.2024 | access_time 21:30
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na gostujućem terenu u Loznici IMT 3:1, u utakmici 11. kola Super lige Srbije.

Zvezda je povela u 35. minutu golom Milsona, a izjednačio je Joan Kort u 56. minutu golom sa 40-ak metara, kada je lobovao istrčalog golmana Omrija Glazera.

Crveno-beli su poveli u 65. minutu golom Milana Rodića koji je glavom poslao loptu u mrežu posle kornera Gelora Kange.

Konačan rezultat postavio je Silas u drugom minutu nadoknade vremena, posle centaršuta Kange.

Fudbaleri Zvezde imali su nekoliko dobrih prilika da ostvare ubedljiviju pobedu, ali su bili neprecizni, ali je dobro branio i golman Goran Vukliš.

Crveno-beli su i dalje jedina neporažena ekipa u Super ligi, prvi su na tabeli sa 28 bodova. IMT je pretrpeo sedmi poraz i pretposlednji je sa osam bodova.

U prvenstvu sledi dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacija, a Zvezda će u 12. kolu dočekati Radnički iz Niša, a IMT će u Lučanima igrati protiv Mladosti.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u Subotici domaći Spartak 4:0.

Vojvodina je povela u šestom minutu golom Delea iz jedanaesterca, a zatim je dvostruki strelac bio Kejleb Zadi, u 39. i 59. minutu. Konačan rezultat postavio je Dragan Kokanović pogotkom u 73. minutu.

Spartak je od 27. minuta igrao sa desetoricom, pošto je Vladimir Prijović dobio crveni karton.

Posle četvrte pobede Vojvodina je sedma na tabeli sa 15 bodova, a Spartak je posle šestog poraza 14. sa osam bodova.

U sledećem kolu Vojvodina će na Ubu igrati protiv Jedinstva, a Spartak na gostujućem terenu protiv OFK Beograda.