Profesor Saobraćajnog fakulteta: Nadvožnjak od Banovog brda ka Mostu na Adi riskantna deonica
Društvo
| 10.02.2025
|
access_time
09:50
prt.scr beobuild.rs
Profesor Saobraćajnog fakulteta Krsto Lipovac kazao je danas da u Beogradu postoji nekoliko tačaka gde se često dešavaju saobraćajne nesreće sa smrtnim ishodom, a da je jedna od njih nadvožnjak od Banovog brda ka Mostu na Adi.
On je za Večernje novosti ocenio da je ta deonica puta "jedna od najriskantnijih u gradu", a naveo je i ostale riskantne tačke.
Ukazao je da je to, između ostalih, Obrenovački put posle skretanja za Sremčicu, opasan je pošto pešaci ne mogu bezbedno da pređu na drugu stranu.
"Na Dušanovcu problem se javlja na delu od pijace do Autokomande. Na auto-putu kod Bubanj potoka postoji uzbrdica na kojoj su se dešavale nesreće sa najtežim posledicama (...) Kružni tok na Novom Beogradu još jedna je od problematičnih lokacija u gradu, a najveći problem se javlja na delu ka Zemunu", kazao je Lipovac.
Po njegovim rečima, upravljači puta često se odlučuju za najjeftinija rešenja i zato je neophodno da stručnjaci nadgledaju i upravljaju crnim tačkama kako bi se smanjio broj nesreća.
Teme
Društvo
Novo
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Scena
Dogodilo se
Na današnji dan 10. februar
pre 12 sati
Zabava
Majmun na Šri Lanki izazvao nestanak struje
pre 5 sati