Web Analytics
U Vrčinu ni danas nisu zabeležene povišene koncentracije sumpor-dioksida u vazduhu - BetaRS

U Vrčinu ni danas nisu zabeležene povišene koncentracije sumpor-dioksida u vazduhu

Životna sredina | Izvor: Beta | 12.02.2025 | access_time 13:50
U Vrčinu ni danas nisu zabeležene povišene koncentracije sumpor-dioksida u vazduhu
Ministarstvo zaštite životne sredine Srbije objavilo je da ni danas, dan nakon prevrtanja vagona-cisterne sa sumpornom kiselinoma u Vrčinu, nisu zabeležene povišene koncentracije sumpor-dioksida u vazduhu.

Mobilna ekotoksikološka jedinica Gradskog zavoda za javno zdravlje Beograd, koja je neposredno po prevrtanju vagona-cisterne na železničkoj stanici sprovela trenutna merenja na lokaciji, utvrdila je da su koncentracije ispitivanih zagađujućih materija u vazduhu, pre svega sumpor-dioksida, u graničnim vrednostima.

Prema javno dostupnim podacima, na sajtu Agencije za zaštitu životne sredine, u ovom momentu sve tri merne stanice u blizini naselja Vrčin, pokazuju da nema prekoračenja vrednosti koncentracija sumpor-dioksida.

Teme

Prijavite se na newsletter Zelene Srbije

Životna sredina