Web Analytics
Beograd: Studenti Poljoprivrednog fakulteta objavili da je u 13.00 završena blokada depoa GSP - BetaRS

Beograd: Studenti Poljoprivrednog fakulteta objavili da je u 13.00 završena blokada depoa GSP

Društvo | 21.03.2025 | access_time 15:00
Beograd: Studenti Poljoprivrednog fakulteta objavili da je u 13.00 završena blokada depoa GSP
prt.scr instagram/poljoprivredniblokada
Studenti beogradskog Poljoprivrednog fakulteta u blokadi saopštili su da je blokada depoa Gradskog saobraćajnog preduzeća (GPS) završena u 13.00.


U objavi na Inastagramu su zahvalili građanima na podršci i kolegama koji su učestvovali u akciji.


Studenti u blokadi Matematičkog fakulteta su prethodno na društvenoj mreži Iks napisali da su u 3.00 posle ponoći, blokirali depo GSP-a na Novom Beogradu dok su studenti u blokadi Poljoprivrednog fakulteta naveli da se "okupljaju u znak podrške prosvetarima i njihovoj borbi za bolje uslove rada".


GSP je potom saopštio da je grupa od dvadesetak studenata Poljoprivrednog fakulteta i građana blokirala dva njihova pogona i da zato na ulice  jutros nije izašlo 150 autobusa i 130 tramvaja.

"Blokirani su izlazi iz garaža autobuskog saobraćajnog pogona "Novi Beograd" i tramvajskog saobraćajnog pogona "Centrala", precizirao je GSP.

GSP nije saobraćao 15. marta kad je bio najveći protest u Beogradu, simbolično želimo da pokažemo - ako nisu mogli tada, zašto mogu i danas, kazao je za N1 maturant Zemunske gimnazije čiji su se đaci pridružili studentima u blokiranju GSP depoa na Novom Beogradu.

Teme

Novo

Dnevni evropski servis

Šta drugi čitaju

Scena

Dogodilo se

Zabava