Radikali pozvali građane na subotnji skup na platou ispred Skupštine Srbije u Beogradu
Politika
| 08.04.2025
|
access_time
11:10
srpskaradikalnastranka.org.rs
Srpska radikalna stranka (SRS) pozvala je članove, simpatizere i "sve slobodoljubive" građane na subotnji skup ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu koji je ranije najavio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Radikali su u pozivu ocenili da je "krajnje vreme da se slobodarski srpski narod mirno i dostojanstveno suprotstavi očigledno režiranoj obojenoj revoluciji u interesu srpskih neprijatelja".
"Pozivamo članove, simpatizere, kao i sve slobodoljubive građane da u subotu, 12. aprila, dođu na veliki slobodarski narodni skup koji će pokazati otpor državotvorne Srbije pokušaju rušenja sistema od strane svih anarhističkih grupa i antisrpskih elemenata koji već mesecima ugrožavaju ustavna prava srpskog naroda", piše u pozivu.
Dodaje se da je srpski narod "uvek kroz istoriju pokazivao jedinstvo, mudrost i političku zrelost kada su država i narod bili u opasnosti".
"I sada, u jednom takvom trenutku, narod mora da pokaže da je jači od plaćeničkih izdajničkih hordi koje manipulišu srpskom mladošću i pokušavaju da unište naše institucije, ne birajući način da sruše ustavni poredak Srbije", saopštila je Srpska radikalna stranka
Teme
Novo
Društvo
Šta drugi čitaju
Ekonomija
Evro sutra 117,22 dinara
pre 11 sati
Fudbal
Modrić novi suvlasnik FK Svonsi siti
pre 5 sati