Portparol pokreta Nikola Stanković izjavio je da bi saopštenje RTS-a imalo težinu – kada bi dolazilo od medija koji se i u drugim situacijama zalaže za profesionalne i etičke standarde.
"Saopštenje RTS-a bi imalo težinu kada bi isti taj RTS makar jednom izdao saopštenje kada (predsednik Srbije Aleksandar) Vučić, posle Dnevnika, pozove da histeriše zbog pogrešne pokrivalice. Ili kada, zbog gosta koji nije po volji predsednika, (Dragan) Bujošević i Nenad Lj. Stefanović moraju na raport u Predsedništvo – kao školarci kod razrednog. Ali ne, tada nema 'nedopustivog pritiska'. Tada postoji samo dopustivo ćutanje i dopadljivo služenje", poručio je Stanković.
Naveo je da studenti ne blokiraju RTS iz hira ili inata, već kao reakciju na medijsku kontrolu i odsustvo kritičkog glasa u programu javnog servisa.
"Problem nije to što studenti blokiraju zgradu. Problem je što, zbog njihovog poltronstva, više niko ne želi da u tu zgradu uđe", ukazao je portparol Kreni-Promeni.
Iz Kreni - Promeni su naveli i da podržavaju zahteve studenata za slobodan i nezavisan javni servis, dodajući da je "blokada RTS-a posledica godina zanemarivanja javnog interesa i pretvaranja nacionalne televizije u režimski razglas".
Kreni-Promeni poziva zaposlene u RTS-u da, umesto što se žale na pritiske, javno progovore o unutrašnjoj cenzuri i političkom uticaju – ukoliko žele da povrate poverenje javnosti.
Radio-televizija Srbije (RTS) zatražila je sinoć od studenata da prekinu blokadu objekata javnog servisa, nakon što su oni, u ponedeljak oko 22 sata, blokirali objekte RTS-a u Takovskoj ulici i na Košutnjaku, kao i zgradu Radio-televizije Vojvodine (RTV) u Novom Sadu.
"Blokiranje objekata javnog servisa smatramo neprimerenim pritiskom na zaposlene i apelujemo na one koji to čine da se povuku i omoguće nam da redovno obavljamo svoj posao za koji smo zakonski odgovorni", naveo je RTS u saopštenju na svom sajtu.