"Da su se studentski protesti dogodili tada - kada je bilo zaista mnogo želje za promenom i energije, mislim da bi i ti protesti i društvo krenuli u znatno drugačijem pravcu narednih meseci", rekao je Matić za nedeljnik "Vreme".
Kako je kazao, da je učinjeno šta je trebalo nakon masovnog ubistva u školi "Vladislav Ribnikar", verovatno ne bi došlo do niza drugih zločina.
Matić je naveo da su političke elite odbile da se ozbiljno bave temama koje se tiču masovnih ubistava u OŠ "Vladislav Ribnikar", Duboni i Malom Orašju, kao i pada nadstrešnice železničke stanice u Novom Sadu.
"Znali smo da postoji visok stepen neodgovornosti, ali sada je to pokazalo svoje nesagledive razmere. Ta neodgvornost nas je dovela u situaciju da danas, dve godine, odnosno šest meseci kasnije, imamo jednako živo osećanje gubitka, kao i saosećanje sa porodicama ubijenih, ali sa dodatnim osećajem da sve što nije učinjeno u međuvremenu jeste preduslov da se to ponovi sutra", kazao je on.
Matić je rekao i da je ceo studentski bojkot zasnovan na empatiji, prvo prema žrtvama, a da je iniciran kao reakcija na napadnute studente Fakulteta dramskih umetnosti (FDU).
"Upravo činjenica da su vrednosti - solidarnost i saosećanje - bile u prvom planu podstakla je toliku podršku i poverenje građana Srbije", izjavio je on.