Web Analytics
Sabalenka lako do drugog kola Rolan Garosa - BetaRS

Sabalenka lako do drugog kola Rolan Garosa

Tenis | Izvor: Beta | 25.05.2025 | access_time 13:30
Sabalenka lako do drugog kola Rolan Garosa
Prva teniserka sveta Arina Sabalenka plasirala se danas u drugo kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je u Parizu savladala rusku igračicu Kamilu Rahimovu sa sa 6:1, 6:0.

Beloruska igračica je do plasmana u drugo kolo pariskog grend slema došla posle tačno sat vremena igre.

Sabalenka je dominirala tokom celog meča protiv 75. igračice sveta, dozvolivši rivalki samo jedan gem na terenu Filip Šatrije.

Sabalenka, trostruka grend slem šampionka, u narednoj fazi igra protiv pobednice meča između Švajcarkinje Džil Tajhman (98. na WTA listi) i Italijanke Lukrecije Stefanini (153.).

U drugo kolo Rolan Garosa plasirala se 13. teniserka sveta Ukrajinka Elina Svitolina, koja je bila bolja od turske igračice Zejnep Senmez (76.) sa 6:1, 6:1.

Svitolina u drugom kolu igra protiv mađarske teniserke Ane Bondar (87.), koja je savladala nemačku igračicu Lauru Zigemund (97.) sa 7:6 (2), 6:3.

U drugo kolo se plasirala i nemačka teniserka Eva Lis (59.), nakon što je pobedila 28. nositeljku, američku igračicu Pejton Sterns sa 6:0, 6:3.

Lis u narednoj fazi igra protiv kanadske igračice Viktorije Mboko, koja zauzima 122. mesto na WTA listi. Mboko je u prvom kolu savladala 45. teniserku sveta Novozelanđanku Lulu San sa 6:1, 7:6 (4).

Plasman u sledeću fazu osigurala je i Švajcarkinja Viktorija Golubić (82.), pošto je pobedila Čehinju Petru Kvitovu (608.) sa 3:6, 6:0, 6:4. Golubić u drugom kolu čeka bolju iz meča u kojem igraju srpska teniserka Nina Stojanović (170.) i 16. nositeljka Amanda Anisimova iz SAD.

Teme