Izraelska vojska objavila da kontroliše vazdušni prostor Teherana
Svet
| 16.06.2025
|
access_time
12:25
Foto: AP
Vojska tvrdi da je, nakon četiri dana sukoba, oslabila iranske raketne sisteme dovoljno da njeni avioni sada skoro neometano mogu da lete iznad Teherana, kao i da je uništila više od 120 raketnih lansera koji su gađali Izrael.
Iran je jutros izveo nove raketne napade na Izrael, u kojima je poginulo najmanje pet ljudi, a u međuvremenu obećao dalju odmazdu za izraelske napade na vojnu i nuklearnu infrastrukturu, u kojima je od petka, 13. juna, poginulo najmanje 224 ljudi.
Izrael je saopštio da je do sada 24 ljudi poginulo, a više od 500 povređeno nakon što je Iran lansirao više od 370 raketa i stotine dronova, kao i da su, kao odgovor, izraelski borbeni avioni pogodili 10 komandnih centara u Teheranu koji pripadaju odredu "Kuds" snagama, ogranku iranske Revolucionarne garde koja sprovodi vojne i obaveštajne operacije van Irana.
Teme
Ekonomija
Nove carinske tarife SAD na snazi od 1. avgusta
pre 11 sati