Predsednik Vlade Srbije Đuro Macut rekao je danas da mu je najveći zadatak po stupanju na mesto premijera, sredinom aprila ove godine, bio dijalog sa univerzitetskom zajednicom i dekanima, i kako je naveo, "smirivanje tenzija".
"Mislim da je dijalog sa univerzitetskom zajednicom i dekanima u velikoj meri doneo rezultate i potrudiću se da razgovori ostanu redovna praksa, jer samo uz dijalog i međusobno uvažavanje može doći do rešenja prihvatljivih za sve", kazao je Macut za list "Večernje novosti".
Naveo je da neodlazak predstavnika Srbije na Samit Evropske unije (EU) o Zapadnom Balkanu, održan sredinom decembra, nije najava odustajanja od evropskih integracija, već da punopravno članstvo u EU ostaje strateško opredeljenje.
"Naš fokus je da nastavimo sa reformama, da budemo potpuno spremni i pouzdan partner, jer je to u obostranom interesu. Ono što nam najviše znači, uz naš napredak u usklađivanju politika i rast ekonomije, jeste iskrena podrška svih zemalja članica i evropskih lidera koji su uz Srbiju na ovom putu", izjavio je Macut.
Dodao je da "kampanja otpriznavanja" Kosova ostaje prioritet broj jedan i da će taj stav zastupati u svim međunarodnim forumima i razgovorima.
"Kampanja otpriznavanja nije nikakv simboličan čin, već strateški važan deo politike, u koju mnogo ulažemo, a ujedno i poruka svim zemljama da se borimo i tražimo podršku u očuvanju naše južne pokrajine u sastavu Srbije", rekao je Macut.
Macut: Najveći zadatak po stupanju na mesto premijera - dijalog sa univerzitetskom zajednicom
Politika
| 31.12.2025
|
access_time
09:00
BETAPHOTO/KANCELARIJA ZA SARADNJU SA MEDIJIMA VLADE SRBIJE/SLOBODAN MILJEVIC
Teme
Politika
Dnevni evropski servis
Novo
Društvo
AMSS upozorio na opasnost od poledice
pre 2 sata