Web Analytics
ANEM: Medijima Radoice Milosavljevića 133 miliona na državnim konkursima u 2025. godini - BetaRS

ANEM: Medijima Radoice Milosavljevića 133 miliona na državnim konkursima u 2025. godini

Društvo | 25.01.2026 | access_time 12:20
ANEM: Medijima Radoice Milosavljevića 133 miliona na državnim konkursima u 2025. godini
Foto: BETA/Nenad Petrovic

Mediji iz grupacije vlasnika Radoice Milosavljevića na konkursima za projektno sufinansiranje medijskih sadržaja u 2025. godini dobili su 133 miliona dinara - više od 1,1 milion evra iz državnog budžeta, što je skoro dvanaestina od ukupno dodeljenih sredstava na svim konkursima u Srbiji, saopštila je danas Asocijacija nezavisnih elektronskih medija (ANEM).

"Podaci iz baze ANEM-a i podaci o vlasništvu iz Agencije za privredne registre (APR) pokazuju da je najmanje 12 kompanija u vlasništvu Milosavljevića dobilo na različitim konkursima prošle godine podršku za 97 projekata", naveli su oni.

Prema njihovim rečima, najviše sredstava otišlo je u Radio-televiziju Kruševac, koja je za 17 projekata dobila više od 24 miliona dinara. Na drugom mestu je Televizija Pirot kojoj je podržano sedam projekata u vrednosti od 22,6 miliona, pa Televizija Leskovac kojoj su odobrena sredstva za sufinansiranje deset projekata u iznosu od 20,8 miliona.

"Sličan primer, podsetimo, postoji i u slučaju mreže od 30 medija u vlasništvu Slavka Stijakovića koji su prošle godine na konkursima dobili 50.253.000 dinara za 117 projekata", piše u saopštenju.

Kruševački biznismen i vlasnik više lokalnih medija u Srbiji Radoica Milosavljević jedan je od 27 donatora koji su, objedinjeni u konzorcijum, kupili oko 590 kvadrata prostorija na Novom Beogradu pa ih poklonili Srpskoj naprednoj stranci, objavio je ranije Centar za istraživačko novinarstvo Srbije (CINS).

Teme

Novo

Dnevni evropski servis

Šta drugi čitaju

Scena

Dogodilo se

Zabava