Ove godine već 1.218 povređenih u udesima u Srbiji, apel vozačima na pojačan oprez narednih dana
Društvo
| Izvor: Beta
| 12.02.2026
|
access_time
13:00
U saopštenju su naveli da je broj poginulih u udesima u Srbiji manji od početka godine u odnosu na isti period prošle godine, ali su i dalje najčešći uzroci pogibija na putevima neprilagođena brzina, pogrešno izvođenje radnji vozača i vožnja pod dejstvom alkohola.
"To znači da većina tragedija počinje jednom pogrešnom odlukom - odlukom da se požuri, da se potceni stanje puta, da se zanemari umor ili da se sedne za volan nakon konzumiranja alkohola. U uslovima padavina, koje su i najavljene za predstojeće neradne dane, ove odluke postaju opasnije nego ikada. Brzina koja u suvim uslovima deluje bezazleno, na mokrom ili zaleđenom kolovozu može imati fatalne posledice", stoji u saopštenju.
Agencija za bezbednost saobraćaja pozvala je sve učesnike u saobraćaju da tokom predstojećih praznika obavezno koriste propisanu zimsku opremu, da prilagode brzinu uslovima na putu, da održavaju bezbedno rastojanje i da ne upravljaju vozilom pod dejstvom alkohola.
Teme
Društvo
Novo
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Scena
Dogodilo se
Na današnji dan 8. jul
pre 13 sati
Zabava
Udade se Tejlor Svift
pre 4 dana