Web Analytics
Izraelski ministar spoljnih poslova optužio predsednika Hrvatske za antisemitizam - BetaRS

Izraelski ministar spoljnih poslova optužio predsednika Hrvatske za antisemitizam

Region | 13.03.2026 | access_time 10:00
Izraelski ministar spoljnih poslova optužio predsednika Hrvatske za antisemitizam
prt.scr youtube
Izraelski ministar spoljnih poslova Gideon Sar ocenio je danas kao uvredljive i neprihvatljive izjave hrvatskog predsednika Zorana Milanovića i optužio ga za antisemitizam.

"Uvredljiva retorika hrvatskog predsednika je neprihvatljiva. Njegov govor ispunjen mržnjom o Izraelu i cionizmu odražava antisemitski pristup", napisao je Sar na mreži Iks.

On je tako reagovao na izjavu hrvatskog predsednika koji je oštro kritikovao izraelskog ambasadora u Zagrebu Garija Korena zbog izjave da Hrvatska treba da proveri iransku ambasadu radi mogućeg terorizma.


"Hrvatska je članica Međunarodnog saveza za sećanje na Holokaust i obavezala se suprotstaviti antisemitizmu. Predsednik je izdao te obaveze", napisao je izraelski ministar.

Teme

Dnevni evropski servis

Šta drugi čitaju

Dogodilo se

Zelena Srbija