Vučić u iznenadnoj poseti UAE razgovarao sa predsednikom Bin Zajedom Al Nahjanom
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji je juče boravio u višečasovnoj, iznenadnoj, poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE), razgovarao je u Abu Dabiju sa predsednikom, šeikom Mohamedom bin Zajedom Al Nahjanom o situaciji na Bliskom istoku.
"Tokom susreta sam još jednom izrazio najoštriju osudu napada na UAE, uz punu solidarnost Srbije sa prijateljskim narodom Emirata u ovim teškim i zabrinjavajućim okolnostima", napisao je Vučić na Instagramu.
Vučić je dodao da je u trenucima kada je Bliski istok suočen sa ozbiljnim iskušenjima, a posledice sukoba i nestabilnosti daleko prevazilaze granice regiona, važno je da Srbija jasno pokaže podršku prijateljima, ali i odgovornost u traženju puta ka miru i stabilnosti.
"Razmenili smo mišljenja i o našim bilateralnim odnosima zasnovanim na međusobnom poverenju, poštovanju i konkretnim rezultatima. Posebno sam istakao da Srbija želi da nastavi da razvija sveobuhvatnu saradnju sa UAE, od investicija i energetike do novih tehnologija i razvojnih projekata, ali isto tako i da sačuva politički dijalog na najvišem nivou, koji je u ovakvim trenucima od izuzetne važnosti", napisao je Vučić.
Prema njegovim rečima, Srbija izuzetno ceni podršku i odnos koji UAE pokazuju prema zemlji, a posebno spremnost da i u složenim globalnim okolnostima zajedno traži nova rešenja i jača saradnju u oblastima od strateškog značaja.
"Uveren sam da prijateljstvo koje smo godinama gradili predstavlja čvrst temelj za dalje povezivanje naših država i naroda. Zahvalan sam predsedniku Mohamedu bin Zajedu na srdačnom gostoprimstvu, otvorenom i sadržajnom razgovoru, kao i na odnosu koji pokazuje prema Srbiji. U ovakvim nelakim vremenima, važno je imati prijatelje koji razumeju težinu trenutka, ali i značaj mira, stabilnosti i saradnje za budućnost naših naroda", dodao je Vučić koji je na Instagramu objavio i fotografiju sa predsednikom UAE.