Patrijarh Porfirije: Pojas Bogorodice na litiji u Beogradu
Društvo
| 07.04.2026
|
access_time
14:10
Foto: Srpska pravoslavna crkva
"Taj će nas pojas voditi u Spasovdanskoj litiji sa našom molitvom da nas presveta Bogorodica, opasujući svojim pojasom, opaše verom kao neprobojnim štitom od svakog zla i od svakog neprijatelja, verom kao našem prepuštanju volji božjoj", rekao je potrijarh Porfirije, u obraćanju posle liturgije u Sabornoj crkvi.
On je rekao da je "sveti knez Lazar taj pojas sa delom časnog krsta poklonio manastiru Vatoped, gde se i do dana današnjeg čuva u oltaru manastirske saborne crkve".
"I evo, imaćemo blagoslov da iguman manastira Vatopeda sa još desetinom monaha bude u Spasovdanskoj litiji, a nekoliko dana posle toga u hramu Svetog Save ćemo moći svi da se poklonimo i pomolimo presvetoj Bogorodici i primimo blagoslov njenog pojasa", istakao je patrijarh Porfirije, prenela je informativna služba SPC.
Teme
Novo
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Scena
Dogodilo se
Na današnji dan 28. april
pre 1 dan