Muzeti se povukao sa Vimbldona
Tenis
| Izvor: Beta-AP
| 17.06.2026
|
access_time
16:15
Muzeti se povredio tokom turnira u Rimu zbog čega je morao da odustane od učešća na Rolan Garosu u Parizu.
"Rehabilitacija ide dobro i lekarski rezultati su ohrabrujući. Nažalost, još nisam uspeo da započnem pun program treninga, a posle pažljive procene došli smo do teškog zaključka da ne mogu ove godine da učestvujem na Vimbldonu", naveo je 15. teniser sveta u objavi na društvenim mrežama.
"To nije laka odluka, ali je ispravna. Prioritet je da se vratim na teren 100 odsto spreman", dodao je Muzeti.
On je 2024. godine igrao u polufinalu Vimbldona i izgubio od srpskog tenisera Novaka Đokovića.
Njegovo odustavljanje sa londonskog grend slema otvorilo je mogućnost da njegov sunarodnik Mateo Beretini dobije mesto u žrebu.
Beretini je 49. teniser sveta, ali je bio van prvih 100 kada je objavljena lista učesnika za Vimbldon, koji počinje 29. juna.
Teme
Novo
Novo
Kosarka
KK Crvena zvezda predstavio tim za novu sezonu
pre 29 minuta