Merino: Mi smo zlatna generacija, znali smo da smo bolja ekipa
"Neverovatno. Ovo je savršen trenutak za nas. Mi smo zaista zlatna generacija, sa mladim igračima koji daju sve od sebe za ovu zemlju i za ove navijače. Srećom, danas smo osvojili trofej. Ovo je bila utakmica u kojoj je koncentracija bila presudna. Znali smo da smo bolji tim kada je u pitanju fudbal", rekao je Merino za ITV, preneo je Skaj.
Fudbalska reprezentacija Španije osvojila je večeras šampionsku titulu na Svetskom prvenstvu u SAD, Kanadi i Meksiku, pošto je u finalu u Nju Džersiju posle produžetaka pobedila branioca titule Argentinu 1:0.
Jedini gol postigao je Feran Tores u 106. minutu. Španija je postigla gol posle 20. šuta i bila je bolja tokom čitavog meča.
"Teren je bio suv, bila je teška utakmica jer je Argentina izuzetno borbena ekipa i zna kako da vam oteža igru. Mislim da je naš tim bio izvanredan i da smo zaslužili ovu pobedu", ocenio je Merino.
"Kada igrate protiv ekipe koja se duboko brani i praktično svi igrači stoje u svom kaznenom prostoru, morate da napadate šesnaesterac sa što više igrača i istovremeno kontrolišete njihove kontre. Imamo veoma kvalitetne igrače koji odlično ubacuju loptu, opasni smo u kaznenom prostoru, a smo postigli gol na onaj starinski način", naveo je Merino.
Španija je osvojila drugu titulu svetskog šampiona, posle 2010. godine.
Aktuelni evropski prvak je na Svetskom prvenstvu u SAD, Kanadi i Meksiku primio samo jedan gol, a golman Unaj Simon postao je rekorder svetskih prvenstava jer nije primio gol u sedam utakmica na jednom turniru.
Španija je postala prva zemlja u istoriji koja je istovremeno svetski šampion u muškoj i ženskoj konkurenciji.