Web Analytics
Vučić i Brende razgovarali o odnosima Srbije i Norveške - BetaRS

Vučić i Brende razgovarali o odnosima Srbije i Norveške

Politika | 14.02.2017 | access_time 10:50
Vučić i Brende razgovarali o odnosima Srbije i Norveške
Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je pred Srbijom i regionom Zapadnog Balkana mnogo izazova, ali da je neophodno zadržati mir i stabilnost radi ekonomskog napretka zemalja regiona.

"Očuvanje mira i stabilnosti naš je prioritet. Bili smo i ostali konstruktivni partner Evropske unije", rekao je Vučić u razgovoru sa ministrom spoljnih poslova Norveške Bergeom Brendeom, saopšteno je iz vlade.

Vučić i Brende razgovarali su o odnosima Srbije i Norveške, migrantskoj krizi, situaciji u regionu i evropskom putu Srbije.

Brende je istakao da su norveški investitori zadovoljni poslovnom klimom u Srbiji, da je saradnja dveju zemalja jako dobra i pozdravio evropske integracije Srbije što je, kako je naglasio, dobar znak za povećanje broja norveških investitora.

Vučić je rekao da su odnosi dve zemlje na visokom nivou i zahvalio na humanitarnoj pomoći i donacijama Norveške Srbiji. On je pozdravio i povećano interesovanje norveških investitora za Srbiju, kao dokaz da se poslovna klima poboljšava, navodi se u saopštenju.

Teme

Novo

Društvo

Šta drugi čitaju

Ekonomija

Fudbal

Zelena Srbija

IT