Verajzon kupuje Jahu s popustom od 350 miliona dolara
Tehnologija
| 21.02.2017
|
access_time
16:10
Danas objavljen novi sporazum dveju firmi olakšao je brige investitorima koji su strahovali da bi Verajzon mogao tražiti smanjenje cene od najmanje milijardu dolara ili čak otkazati čitav dogovor, prenela je agencija Asošijetid pres.
Do izmene dogovora je došlo pošto je Jahu, nakon prvobitnog sporazuma s Verajzonom, objavio da u dva hakerska napada 2013. i 2014. godine ukradeni lični podaci više od milijardu korisnika.
Prema novom ugovoru Jahu i Verajzon će podeliti moguće troškove zbog tih hakerskih upada.
Verajzon, največi američki provajder bežičnih komunikacija, kupiće osnovno internet poslovanje Jahua - pretragu, imejl i mesendžer, i tako zaokruižiti svoje ponude pošto je već kupio AOL za 4,4 milijarde dolara.
Jahu je nekada bio jedna od vodećih internet kompanija, ali poslednjih godina pod pritiskom konkurencije gubi položaj tržištu.
Posle prodaje poslovanja s imejlovima, sajtom, aplikacijama za mobilne telefone i marketing Verajzonu, Jahu bi trebalo da promeni ime u Altaba. Nov naziv je kombinacija reči "alternativno" i "Alibaba", pošto Jahu poseduje oko 15 odsto kineske Alibabe, vrednosti 35 milijardi dolara.
Teme
Novo
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Zabava
U slikama
La tomatina - borba paradajzom u Španiji
pre 9 sati